Паяльники
Найчастіші запитання по товару - паяльники.
» Яка ціна на паяльники?
Ціни на паяльники в нашому магазині від 239 грн. Ще у нас постійно діють акції, і часто є можливість придбати товар зі знижками 🙂
» Де купити паяльник?
Ви можете купити паяльник в нашому інтернет-магазині, і ми доставимо його в будь-який регіон України. 😉
Паяльник
Як вибрати: основні параметри та особливості
Робочий та домашній арсенал будь-якого майстра не обходиться без якісного паяльника. Вдома прилад часто використовують, щоб полагодити металеві речі, а в професійних сферах застосовують для монтажної пайки або лудіння великих і маленьких деталей.
Інструмент працює завдяки передачі тепла від нагрівача до стрижня. За допомогою жала припій розплавляється і потрапляє на необхідні області.
Види паяльників: на що звернути увагу?
В залежності від конструктивних і функціональних особливостей існують різні моделі та типи паяльників. Чим вони відрізняються?
Потужність
Один із найважливіших параметрів. Саме від цього показника в першу чергу залежить, для яких робот підходить інструмент.
- 10-20 Вт - для паяння мікросхем;
- 30-40 Вт - для роботи з радіодеталями;
- 60 Вт - універсальний;
- 80-100 Вт - для паяння великих деталей і товстих дротів.
Більш потужний варіант (100 Вт і більше) призначений для ремонту грубших конструкцій та часто використовується у вуличних умовах.
Температура
Чим вища потужність приладу, тим більшу температуру він здатен видавати. Наприклад, в інструменті на 40 Вт нагрівання може досягати 370 °C. Але більше не завжди означає краще. При надто високій температурі є ризик зіпсувати особливо ніжні та дрібні елементи. Тому при виборі варто придивитися до моделей з регулюванням температури. У найпросунутіших приладах вона контролюється завдяки вбудованому термодатчику.
До окремої категорії слід зарахувати імпульсний паяльник. Він оснащений кнопкою нагрівання, натискаючи та відпускаючи яку можна вручну контролювати подачу тепла.
Мобільність
Паяльник може бути портативним або стаціонарним в залежності від того, як генерується тепло в приладі. До автономних належать газові та акумуляторні моделі, стаціонарні ж потребують підключення до побутової електромережі.
Газовий паяльник заправляється від звичайного балончика і без насадки може виконувати функцію пальника.
Для роботи з електронікою хорошим варіантом буде акумуляторний паяльник. Цей компактний інструмент працює від батарейок і має невелику потужність.
Конструкція
Будь-який паяльник складається з нагрівача, тримача та жала.
- Нагрівач буває двох видів - спіральний та керамічний. У першому випадку тепло передається через ніхромовий дріт, намотаний на ізольований корпус. Довговічнішим і ефективнішим у роботі вважається керамічний паяльник. Його головним плюсом є швидкість нагрівання, а в деяких моделях - регулювання температури. Єдиний мінус керамічного стрижня - висока чутливість до падінь та ударів.
- Головний критерієм при виборі тримача є його теплонепроникність. Чим вона вища - тим краще. Рукоятку виготовляють з пластику, дерева чи ебоніту. Дерев’яний тримач менше нагрівається, а ебонітовий має найбільшу вагу.
- Жало буває мідним або керамічним та може мати вогнетривке покриття з нікелю, алюмінію чи срібла. Якщо мідна деталь не вкрита захисним шаром, їй можна надавати різну форму шляхом заточування. Втім краще обирати такий прилад, що передбачає заміну жала, адже існує велика кількість варіантів цього елемента.
Отож, якщо у виборі інструменту головним критерієм є універсальність, варто шукати модель з регулюванням температури та змінним жалом.
Де купити паяльник?
Широкий асортимент цих приладів пропонує магазин Expert Pro. Обираючи товар тут, покупець залишиться задоволеним приємною ціною, високою якістю та бездоганним сервісом. Доставка здійснюється як у Києві, так і в інших містах України.