Переглянути товари Робимо спеціальні ціни та знижки для ЗСУ, ТРО та волонтерів Переглянути товари

Переглянути товари
098-303-06-06

Акустичний кабель

Фільтр

Найчастіші запитання по товару - акустичний кабель.

» Яка ціна на акустичний кабель?

Ціни на акустичний кабель в нашому магазині від 149 грн. Ще у нас постійно діють акції, і часто є можливість придбати товар зі знижками 🙂

» Де купити акустичний кабель?

Ви можете купити акустичний кабель в нашому інтернет-магазині, і ми доставимо його в будь-який регіон України. 😉

Акустичний кабель: особливості та вибір

При встановлення звукового обладнання потрібні якісні комутаційні елементи, без яких не запрацює жодна аудіосистема. Акустичний кабель забезпечує синхронну роботу всіх необхідних приладів, поєднує підсилювач звукових хвиль і систему відтворення, передаючи відповідний сигнал. Здавалося б, із вибором такого товару, як кабель для колонок, немає бути особливих проблем – треба лише підібрати потрібну довжину та врахувати “запас”. Утім, габарити – не єдина характеристика, на яку слід дивитися. Розберемося, як підібрати акустичний кабель, який допоможе вашій аудіосистемі працювати на повну.

Види

За конструкцією “начинки” акустичні кабелі бувають:

  • однопровідниковими;

  • двопровідниковими;

  • багатопровідниковими.

Розповсюджені типи, які найчастіше обирають для облаштування різних акустичних систем, – однопарні та двопарні. При цьому слід зауважити, що один двопарний кабель можна легко замінити двома однопарними – це не вплине на роботу аудіосистеми.

Щодо форми перетину, акустичні кабелі бувають пласкі та круглі. Особливої уваги варті моделі типу кручена пара – такі комутатори нейтралізують випромінювання та усувають можливі зовнішні перешкоди. Також на ринку можна зустріти так звані стрічкові кабелі: вони вирізняються більшою шириною, а їхня товщина складає не більше одного міліметра.

Загалом, на якість звучання впливають три основні характеристики акустичного кабеля:

  • Конструкція.

  • Матеріал провідника.

  • Матеріал ізоляції.

Зокрема, від характеристик жили залежить, наскільки чистими будуть баси та загальна звукова картинка. А форма кабелю та матеріал ізоляції відповідають за тембри та точність звукопередачі. Найчастіше провідники в АК виконують з міді. Цей матеріал вирізняється достатньо низьким опором і невисокою вартістю. Луджені мідні дроти захищені від окислення, тому краще поводяться в процесі пайки. Жили акустичного кабелю бувають також із рідкісних металевих композитів, графіту, срібла. Такі провідники мають відмінні комутаційні характеристики, але через високу ціну на ринку вони зустрічаються нечасто. Більш бюджетний і розповсюджений варіант, що вирізняється хорошими провідниковими властивостями – мідна жила зі срібним напиленням.

Особливості вибору

Окрім вищеперерахованих характеристик, важливим параметром акустичного кабелю є калібр. Зазвичай він варіюється в діапазоні 10-24 AWG. Чим менше це значення, тим товщий дріт, і це значить, що сигнал можна без втрати якості передати на більшу відстань.

Бухта акустичного кабелю, як правило, складає 100 або 50 метрів. Щоб не помилитися з довжиною, варто заздалегідь зняти заміри приміщення та приблизно розрахувати маршрут прокладання. Варто пам’ятати, що занадто велика довжина та метри “про запас” можуть негативно вплинути на якість звуку.

На кінцевий результат впливає й переріз. Якщо він менший, ніж треба, це може призвести не лише до погіршення звукопередачі, а й до короткого замикання, що своєю чергою призведе до переривання роботи всієї системи. Для уникнення екстренної ситуації, фахівці радять робити приховану прокладку кабеля, особливо якщо система стоїть у закритому приміщенні, заставленому реквізитом і легкозаймистими об’єктами.

Де купити якісний акустичний кабель?

Звісно, у магазині Expert Pro. Ми пропонуємо якісний, перевірений товар за адекватними цінами. Стати нашим покупцем можна як у Києві, так і в іншим куточках України. Оформлюйте онлайн-замовлення та чекайте на доставку у ваше місто!