Переглянути товари Розпродаж. Знижки на товари до 70%. Переглянути товари

Переглянути товари
098-303-06-06

Прилади нічного бачення (ПНБ)

Фільтр

Найчастіші запитання по товару - прилади нічного бачення (ПНБ).

» Яка ціна на прилади нічного бачення (ПНБ)?

Ціни на прилади нічного бачення (ПНБ) в нашому магазині від 5970 грн. Ще у нас постійно діють акції, і часто є можливість придбати товар зі знижками 🙂

» Де купити прилади нічного бачення (ПНБ)?

Ви можете купити прилади нічного бачення (ПНБ) в нашому інтернет-магазині, і ми доставимо їх в будь-який регіон України. 😉

» Якого бренда обрати прилад нічного бачення?

Радимо звернути увагу на наступних виробників: AGM, Pard, Discovery. Ці бренди досить популярні, і відповідають усім вимогам якості і надійності.

» Як обрати прилади нічного бачення для військового?

Ви можете переглянути всі варіанти військових приладів нічного бачення.

Або одразу обирати серед моделей з певними їх особливостми:

- Монокулярні - під спостереження одим оком;

- Бінокулярні - спостереження відбувається двома очима;

- з кріпленням на шолом - для постійного спостерження під час пересування;

- приціли нічного бачення - можна використовувати як приціл або монокуляр.

Прилад нічного бачення

Сучасні оптичні прибори здатні багатократно збільшувати об’єкти спостереження та давати якісне зображення. Деякі з них можна ефективно використовувати в умовах обмеженого освітлення, наприклад, у сутінках. Утім, побачити ціль вночі звичайні прилади не допоможуть – навіть світлосильний прибор покаже замість зображення темну пляму. За таких умов потрібен прилад нічного бачення. Цей пристрій забезпечує якісну та чітку картинку навіть у глибоку ніч. Як працює, де використовується та яких видів буває ПНБ – розглянемо нижче.

Будова та принцип роботи

Сучасні прилади нічного бачення відрізняються між собою формами та призначенням, однак у всі вони функціонують завдяки обов’язковим елементам:

  • об’єктиву;

  • підсилювачу;

  • приймачу світлового потоку;

  • окуляру чи модулю відображення картинки.

Розглянемо принцип роботи ПНБ на прикладі моделей, що працюють на ЕОП. Об’єкт спостереження відбиває світло від стороннього слабкого джерела (наприклад, сяйво від місяця). Відображений світловий потік потрапляє на вхідну лінзу приладу, а потім фокусується у вигляді зображення на електронно-оптичному перетворювачі. Головна задача останнього полягає у підсиленні світла у сотні й тисячі разів та передачі картинки на елементи відтворення, звідки її може побачити оператор. На люмінесцентному дисплеї картинка розглядається крізь окуляр.

Слід зауважити, що новіші моделі приладів нічного бачення показують зображення у чорно-білій колірній гамі. Таке рішення дає контрастнішу та деталізованішу картинку. Однак, класичне зелене підсвічування легше сприймається оком та розділяється на більше відтінків.

Просунуті моделі ПНБ можуть мати рекордер для запису відео та збереження фото, модуль Wi-Fi для дистанційного керування, можливість фіксації на штативі та інші доповнення. Автономну роботу приладів нічного бачення забезпечують алкалінові, АА батарейки, а в деяких варіантах заряд у пристрої можна поповнювати через повербанк.

Види

На сучасному ринку оптичних пристроїв найчастіше можна зустріти два різновиди приладу нічного бачення. Перший варіант працює на електронно-оптичному перетворювачі, другий – на основі цифрової світлочутливої матриці. Останній функціонує за принципом відеокамери: матриця перетворює світло на цифровий сигнал, що переводиться на екран і подається в окуляр.

На сьогодні існує декілька поколінь приладів нічного бачення, що працюють на ЕОП. Для ефективного спостереження фахівці радять обирати пристрої третього та четвертого покоління. Хоча принцип роботи у всіх цих ПНБ лишається незмінним, з кожною новою версією вдосконалюються технічні характеристики та, відповідно, якість зображення.

Покоління ЕОП

Прилади нічного бачення нульового покоління з’явилися ще під час Другої світової війни та активно використовувалися в нічних пересуваннях військової техніки. В основі конструкції таких ПНБ – пара вставлених один в одного циліндрів. Створення зображення відбувається завдяки фотокатоду та люмінофору. Військові прилади нульового покоління вже давно зняли з виробництва, але любителі ретро-техніки можуть знайти застарілі моделі у продажі.

Прилади нічного бачення першого покоління мають вдосконалену конструкцію та розраховані на відстань спостереження у 100-150 метрів. У новіших моделях приладів крихкий скляний корпус колби замінений на міцний металокерамічний, що дає більше можливостей для використання з військовою технікою.

Мікроканальна пластина у другому поколінні приладів нічного бачення значно збільшує потік електронів, що дає набагато краще зображення. Спостерігати у такий прилад нічного бачення можна на дистанції 600 метрів. Відсутність розгінної камери у другого+ покоління дозволило зменшити габарити пристрою та підвищити чіткість картинки.

Головною особливістю приладів нічного бачення з ЕОП третього покоління є арсенід-гелієвий фотокатод. Такі пристрої дають особливо чітке зображення на відстані до 500 метрів навіть у безмісячну та хмарну ніч.

Четверте покоління аналогових приладів нічного бачення можна зустріти на ринку не так часто. Вони вирізняються ще більш вдосконаленим зображенням та складною синхронізацією напруг.

Форм-фактори

Весь асортимент приладів нічного бачення можна розділити на дві великі категорії за форм-фактором: монокуляр та бінокуляр.

  1. Монокуляри оснащені одним каналом підсилення світла та передбачають бачення одним оком. Головна перевага таких приборів – компактність і транспортабельність, тому вони особливо зручні в довготривалій польовій роботі. Деякі монокулярні прилади нічного бачення використовують у полюванні та військовій справі – такі пристрої встановлюються на вогнепальну зброю, перетворюючись на приціл.

  2. Завдяки можливості дивитися обома очима бінокулярні прилади нічного бачення знижують навантаження на зір. Однак, подвійний канал посилення світла збільшує та ускладнює конструкцію, тож такі пристрої програють монокулярам в плані транспортабельності. Також збільшення кількості деталей підвищує ціну приладу нічного бачення.

Окремої уваги варті окуляри нічного бачення, що фіксуються на голові та дозволяють користувачу звільнити обидві руки. Робоча позиція в цих ПНБ часто регулюється за допомогою кронштейна, що опускає та підіймає лінзи. Не менш популярними є пристрої, що фіксуються на військовий шолом або каску та дозволяють оператору вільно пересуватися, не перериваючи нічного спостереження.

Сфери використання

Прилади нічного бачення активно використовуються у галузях, де передбачена робота в умовах обмеженого освітлення. Це й охоронна та військова справи, пошуково-рятувальні роботи, полювання, дослідницько-наукова діяльність, екстремальний туризм тощо.

Для військових цілей часто обирають ПНБ з можливістю встановлення на шолом – це значно полегшує виконання тактичних завдань у темну пору доби. Також набули популярності серед військових та полювальників приціли нічного бачення, що фіксуються на зброї.

Для зручного спостереження за тваринами часто використовують пристрої нічного бачення, що встановлюються на штативі. В мисливстві для покращення стрільби нерідко застосовують й приціли.

Пошуково-рятувальна робота вимагає максимально оптимізованого спорядження. Щоб звільнити обидві руки, рятувальникам часто стають у пригоді окуляри нічного бачення, а також прилади з фіксацією на голові.

Технічні характеристики та особливості вибору

Перш ніж обрати військовий прилад нічного бачення (чи інший) , варто розібратися у технічних характеристиках пристрою. Зокрема, слід звернути увагу на кратність збільшення, роздільну здатність, дальність виявлення, ступінь захисту та габарити ПНБ.

Кратність збільшення

У сучасному асортименті можна побачити як пристрої без наближення, так і з різними варіантами кратності збільшення зображення. Ефективними для віддаленого спостереження є моделі, в яких цифровий зум поєднується з оптичним, що дає якісну картинку при сильному наближенні. Оптимізує користування прилад нічного бачення з можливістю плавного та дискретного регулювання.

Дальність виявлення

Від максимальної дальності виявлення залежить, наскільки детальним буде зображення у приладі нічного бачення на великій дистанції. Оптимальним для багатьох випадків є показник 300 метрів. Для виконання тактичних завдань можна обирати військові моделі з мікроканальною пластиною – в таких ПНБ розпізнавання цілі можливе на дистанції навіть у 600 м.

Роздільна здатність

Цей параметр свідчить про те, наскільки чітким буде зображення у приладі нічного бачення. Поширеним для цифрових пристроїв є показник 1920×1080. Така роздільна здатність при наявності рекордера дозволяє записувати відео хорошої якості. В аналогових приборах РЗ рахується у штрихах на міліметр. Оптимальним показником вважається 51/64 штр/мм.

Ступінь захисту

Від того, наскільки водо- та пилостійким є ПНБ залежить ефективність та строк його служби. Для використання в екстремальних польових умовах краще обирати прилад нічного бачення із захистом військового рівня – ІР67. Також ефективним є показник IPX7 – такі пристрої витримують короткочасне занурення у воду на глибину 1 метр.

Регулювання

Можливість ручного регулювання параметрів оптимізує користування приладом нічного бачення, робить його більш адаптивним до індивідуальних вимог оператора. Так деякі моделі передбачають зміну інтенсивності підсилення, тож прилад можна підлаштувати під особливості навколишнього простору. Також для зручності варто обирати ПНБ з можливістю обирати ступінь наближення.

Габарити

Транспортабельність – важлива перевага для приладу нічного бачення, який використовують у військовій, пошуково-рятувальній та інших сферах. Найкомпактнішими є монокулярні ПНБ, а також моделі, що передбачають фіксацію на шолом або голові. Для тривалого спостереження з одного місця найкраще підходять пристрої, що встановлюються на штатив.

ПНБ чи тепловізор?

За допомогою зору людина отримує багато інформації про навколишній світ. Однак, можливості людського ока обмежені – роздивитися об’єкти на різних дистанціях можна лише при достатньо хорошому освітленні. У темряві ж людина навряд чи розрізнить предмет, що стоїть прямо перед нею. Тому, коли посталені цілі передбачають нічне спостереження, без спеціальних приборів не обійтися. Тут перед майбутнім оператором постає питання: що краще – прилад нічного бачення чи тепловізор?

Хоча призначення у цих двох приладів схожі, за принципом роботи вони зовсім різні. ПНБ (прилад нічного бачення) працює як підсилювач залишкового світла, що дозволяє людині бачити вночі майже так само добре, як вдень. Тепловізор, своєю чергою, перетворює тепловий потік, що йде від об’єктів, на інфрачервоні хвилі. Останні візуалізуються як кольорові області (відтінок залежить від температури). Ситуація, в якій точно потрібен тепловізор – абсолютна відсутність джерела світла. Утім, не поспішайте надавати перевагу цьому прибору – на відміну від приладів нічного бачення, тепловізор створює чимале навантаження на зір через яскраві випромінювачі.

Де купити прилад нічного бачення в Україні

Якісний прилад нічного бачення для військових, рятувальників, мисливців та туристів є в Expert Pro. Магазин спеціалізується на оптичних пристроях, а також різноманітних інструментах для домашнього й професійного ремонту, аудіо- та відеотоварів тощо. Головна мета Expert Pro – реалізувати в Україні продукцію світового рівня за прийнятними цінами.

Також, для спостереження вночі використовують такі прилади як тепловізор чи тепловізійний бінокль.

Замовляйте товар у Києві або іншому місті – ми оперативно відправимо вашу покупку у вказане місце.

Ціни на прилади нічного бачення:

Назва

Ціна

Прилад нічного бачення (ПНБ) монокулярний AGM Wolf-14 NW2

107 300 грн

Прилад нічного бачення (ПНБ) монокулярний AGM Wolf-14 NL2

99 900 грн

Прилад нічного бачення (ПНБ) бінокулярний AGM WOLF-7 PRO NL1

155 400 грн

Прилад нічного бачення (ПНБ) монокулярний AGM PVS-14 NW1

160 950 грн

Прилад нічного бачення (ПНБ) монокулярний AGM PVS-14 NL1

151 700 грн