Припій
Найчастіші запитання по товару - припій
» Яка ціна на припій?
Ціни на припій в нашому магазині від 49 грн. Ще у нас постійно діють акції, і часто є можливість придбати товар зі знижками 🙂
» Де купити припій?
Ви можете купити припій в нашому інтернет-магазині, і ми доставимо його в будь-який регіон України. 😉
Припій для пайки: як обрати
Припій – обов’язковий елемент для паяння будь-якої складності. Саме він забезпечує поєднання чи встановлення деталей шляхом прилипання на розплавлений метал. Зазвичай матеріал виготовляють у вигляді дроту, намотаного на котушку або розміщеного у спеціальному контейнері.
Види припоїв
Всі види припоїв можна поділити на дві великі категорії: свинцевий та безсвинцевий. Перший варіант більш поширений через порівняно недорогу вартість. Втім, такий припій вважається шкідливим для здоров’я через токсичні випаровування, тому у світі все частіше надають перевагу безсвинцевим сплавам. Варто зауважити, що перехід на чистий припій без свинцю вимагає певної адаптації, адже він вирізняється вищою температурою плавлення, є менш плинним та чутливим до змочуваності.
Олов’яно-свинцевий припій позначається абревіатурою ПОС та числом, що показує відсоток олова у складі. В імпортних варіантах можна побачити позначки Sn (олово) та Pb (свинець) з їхнім відсотковим співвідношенням.
За ступенем плавлення виділяють такі види припою:
- Тугоплавкі. Такий припій плавиться при температурі 450-550°С. Використовують його зазвичай в габаритних роботах, наприклад, для паяння труби. Ці сплави стануть у нагоді в промисловості та домашніх умовах, але не підійдуть для мікросхем та інших дрібних деталей.
- Легкоплавкі. Зазвичай це свинцеві або безсвинцеві припої з оловом та температурою плавлення від 200 до 400°С. Саме такий матеріал використовують радіолюбителі.
- Максимально легкоплавкі. У склад таких припоїв, окрім свинцю та олова, можуть входити вісмут і кадмій. Вони плавляться при температурі до 100°С і найчастіше використовуються у виробництві для автоматичного паяння радіоелектроніки. Для ручної роботи такі сплави вважаються надто шкідливими.
Якщо для паяння потрібен припій з особливими властивостями, варто звернути увагу на домішки у складі.
- Покращену адгезію забезпечують мідь, цинк, срібло та алюміній.
- Краща пластичність припою досягається завдяки додаванню літія, індію чи марганцю.
- Міцності надають залізо, цинк, бор і кобальт.
- Корозію усувають мідь та нікель.
- Жаростійкість підвищується завдяки ванадію, кремнію, цирконію і кобальту.
Поради щодо використання
Щоб робота з припоєм була максимально успішною, слід пам’ятати: ступінь нагрівання паяльника не має перевищувати граничної температури плавлення деталей, але має бути вищою цього показника для припою. Також у процесі пайки треба застосовувати достатню кількість флюсу.
Варто зауважити: універсального припою немає. При виборі цього важливого матеріалу необхідно враховувати, які задачі виконує майстер. Наприклад, для дрібних деталей та радіоелектроніки можна сміливо обирати припій з меншою температурою плавлення та невисокою міцністю поєднання на мм².
Де купити?
Широкий асортимент якісних матеріалів для роботи пропонує магазин Expert Pro. Тут можна знайти безліч варіантів припою за приємною ціною. Якщо виникли труднощі при виборі, експерт магазину влаштує консультацію та відповість на всі запитання. Доставка здійснюється кур’єром у Києві, а також поштою у всі куточки України.